Martyna Niegłos. Położna z tatuażem

Czy ładnie wykonany tatuaż artystyczny przystoi położnej? Oczywiście, że jak najbardziej tak! Przykładem tego jest kolorowy malunek Catwoman na ramieniu uśmiechniętej Martyny Niegłos z Poznania.

Martyna Niegłos jest młodą, optymistycznie podchodzącą do życia położną. Wykształcenie kierunkowe Martyna zdobyła na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a pracuje w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Polna w Poznaniu. Obserwując profil Martyny na Instagramie łatwo zauważyć zdjęcia z tatuażem, o którym jego posiadaczka tak opowiada Znanej Położnej:

 

Jestem właścicielką trzech tatuaży. Łatwo zauważalny jest artystyczny, kolorowy wzór na moim ramieniu. Pracuję jako położna zabiegowa i moje koleżanki z oddziału oraz lekarze, z którymi pracuję wiedzą o moich tatuażach. Większości koleżanek bardzo się podobają i akceptują moje podejście do kolorowania skóry. Jednak największe zrozumienie mam u Oddziałowej oraz jej zastępczyni, która również jest fanką sztuki na ciele. Swoje obowiązki zawodowe staram się wykonywać sumiennie i z serdecznym podejściem, może dlatego nie usłyszałam jszcze złego słowa na temat tattoo od współpracowników ze szpitala.
 
A Pacjentki? Uwielbiają mój tatuaż na ręku! Kobiety często lubią kolory i motyw mojego skarbu – mówią, że działa na nie magicznie i sprawia, że czują się walecznie! Często Pacjentki same zaglądają mi pod rękaw i komplementują kolorowy wzór na skórze. Przede wszystkim robią to kobiety, które same mają tatuaże i ich nie ukrywają podczas pobytu w szpitalu, ale dumnie wszystkim prezentują. Co do wytatuowanych Pacjentek zdarza się jednak tak, że panie znajdujące się na oddziale wstydzą się przed nami - pracownicami ochrony zdrowia – swoich tatuaży i przepraszają za nie, wtedy najczęściej bez skrępowania podwijam rękaw i pokazuje moją Catwoman!

 

Autorką tatuażu jest dobrze znana w Poznaniu artystka Agnieszka Panek, znana jako Miss Pank (studio tattoo, ul. Żniwna 3/1). Agnieszka jako jedyna potrafiła zrealizować mój pomysł, chociaz mi wydawało się to nierealne!

 

 

Nas przekonuje kolorowy wzór w połączeniu z uśmiechem Martyny! Przypominamy też postać innej pokolorowanej położnej, którą jest Patrycja Ludniewska ze Szczecina. Jeśli chcesz wypowiedzieć się na temat położnych z tatuażami lub pochwalić swoimi malunkami na ciele, to zapraszamy do kontaktu: redakcja.znana.polozna@gmail.com.

 

2017-02-08