Położne są od tysięcy lat anonimowymi uczestnikami cudu narodzin. To one potrafiły pomóc kobiecie podczas ciąży, przyjąć poród i wspierać noworodka i matkę w połogu. To kapłanki życia, które przecież otaczamy najwyższą czcią.

 

Świadome swojego dorobku i swoich korzeni społeczeństwa przywracają położnej jej miejsce u boku kobiety. Dlatego powstał projekt Znana Położna. Dedykowany położnym, przyszłym położnym, ale też rodzicom i wszystkim innym, których interesuje sztuka rodzenia.

 

Nie chcemy promować się na mediowych specjalistów od położnictwa. Jesteśmy niewielką grupą przyjaciół składającą się z położnych i rodziców, którzy wspierają zawód położnej i pozytywne inicjatywy podejmowane przez położne w Polsce.

 

Do współpracy zaprosiliśmy aktywne, piszące położne. Ich teksty znajdziecie już teraz na Znanej Położnej, a zasoby treści regularnie będą się zwiększać. Liczymy też na to, że pojawią się na stronie Znana Położna artykuły pozostałych specjalistek sztuki położniczej oraz opisy podejmowanych przez nie działań i projektów. Opowiedz o sobie innym położnym i osobom zainteresowanym sztuką rodzenia.

 

Zachęcamy też do współpracy reklamodawców, bo bez Was projekt Znana Położna nie będzie rozwijał się tak, jak na to zasługuje wieloletnia tradycja zawodu położnej.

 

Oprócz strony internetowej Znana Położna możecie śledzić aktywność naszego projektu w mediach społecznościowych. Zwróćcie uwagę na bloga Znana Położna, który prowadzi położna, inicjatorka projektu Znana Położna.

 

 

 

Nasz adres e-mail: kontakt@znana-polozna.pl

 

 

 

2015-08-19