Pomorska położna z PoloznaMama.pl

To miejsce w sieci, które powinna odwiedzić kobieta planująca ciążę, kobieta w ciąży oraz młoda mama. Autorka bloga PołoznaMama.pl – jak nazwa strony wskazuje – jest nie tylko młodą, wykształconą położną zatrudnioną w wyspecjalizowanej placówce położniczej, ale na dodatek sama od niedawna jest matką.

Anna Majda w 2009 obroniła studia magisterskie na kierunku położnictwo w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Po ukończeniu szkoły wyższej rozpoczęła trwającą do chwili obecnej pracę jako położna w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

 

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne jest wielospecjalistycznym szpitalem klinicznym funkcjonującym przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Jest to największa tego typu placówka na Pomorzu i jedna z największych w Polsce. Tamtejsze położnictwo posiada III stopień referencyjności.

 

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym miesięcznie odbywa się ponad 200 porodów. Klinika przeprowadziła pierwsze w Polsce zabiegi fetoskopii i operacje na płodach przy otwartej macicy ciężarnej, umożliwiające uściślenie rozpoznania w wielu przypadkach oraz leczenie wad wrodzonych jeszcze przed urodzeniem się dziecka.

 

Nic więc dziwnego, ze blog PoloznaMama.pl prowadzony jest profesjonalnie, ale również z ogromną dawką empatii. Jak stwierdza jego autorka: Moja praca to równocześnie moja największa pasja, ponieważ swoją wiedzą i doświadczeniem mogę pomóc kobiecie  w trudnych, a zarazem jednych z ważniejszych chwil w jej życiu. Poród jest wydarzeniem, które pamięta się całe życie, a ja mam to szczęście, że w takich wydarzeniach mogę uczestniczyć na co dzień.

 

Autorka bloga, Anna Majda, pracuje również w szkole rodzenia, a doświadczenia położnicze zdobywała i wykorzystywała już w wielu nietypowych miejscach – więcej informacji znajdziecie na jej stronie. Od października 2014 Ania jest również mamą, dzięki czemu może lepiej zrozumieć pacjentki. Obawy, które trapią ciężarną kobietę potrafi skutecznie rozwiać - nie tylko dzięki wiedzy i doświadczeniu zawodowemu - ale również za sprawą osobistych przeżyć związanych z ciążą.

 

Co ciekawe, położna Anna Majda jest również autorką ebooka – Podręczna Szkoła Rodzenia, Wszystko o ciąży i porodzie. Sekrety położnej, która została mamą. Bardzo ciekawe jest akcentowanie przez autorkę holistycznego podejścia do ciąży. Towarzyszący nam pośpiech, stres, czy złe nawyki żywieniowe niszczą stan równowagi kobiecego ciała. W związku z tym wymaga ono przygotowania do prawidłowego przebiegu ciąży i porodu.

 

Zachęcamy gorąco do śledzenia wpisów położnej z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i polecamy lekturę jej książki!

 

 

2015-11-09