Położna na medal wystartowała już piąty raz!

Ruszyła jubileuszowa, bo piąta edycja kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal” Akademii Malucha Alantan. Jej celem jest podnoszenie świadomości o roli położnej w okresie okołoporodowym. „Położna na medal” to także konkurs na najlepszą położną w Polsce, jak też w każdym województwie.

Ciepła, oddana, troskliwa, wyrozumiała, która służy swoim doświadczeniem, radą i pomocą. To najważniejsze cechy dobrej położnej. To ona wspiera w trudnych chwilach, motywuje do działania i otacza troskliwą opieką kobietę nie tylko podczas porodu, ale także w trakcie ciąży, połogu oraz na etapie przygotowań do porodu.

 

Dlatego każda mama może podziękować swojej położnej za cud narodzin i zgłosić swoją położną do piątej edycji konkursu Położna na medal. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są na stronie poloznanamedal2018.pl. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest Akademia Malucha Alantan, Mecenasem - marka Alantan.

 

Start kampanii Położna na medal

 

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczęła się jubileuszowa, piąta edycja popularnej kampanii społeczno-edukacyjnej Położna na medal. Celem akcji jest podnoszenie w społeczeństwie świadomości dotyczącej roli położnej w okresie okołoporodowym, pokazanie, że położna to wsparcie, źródło rzetelnej wiedzy, a także osoba, do której należy mieć zaufanie. W ramach kampanii edukacyjnej prowadzony jest konkurs na najlepszą położną w Polsce oraz w poszczególnych województwach.

 

Zgłoszenia do konkursu odbywają się od 1 kwietnia do 31 lipca. Głosy można oddawać przez cały czas trwania kampanii do 31 grudnia. Nominacje i głosy przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal2018.pl

 

- Na przestrzeni ostatnich lat nastąpiło bardzo wiele zmian w zakresie położnictwa i opieki okołoporodowej. Dziś kobieta rodząca jest bardziej wyedukowana, zna swoje prawa, nie podchodzi się do niej instrumentalnie. Startując 4 lata temu z kampanią Położna na medal założyliśmy sobie cel, który z każdym rokiem realizowany jest na 100%. W trakcie trwania kampanii edukujemy kobiety na temat roli położnej, ciąży, porodu i połogu. Zwróciliśmy uwagę kobiet na rolę położnej, która nie ogranicza się tylko do sali porodowej. Dziś jest ona przygotowana do tego, aby sprawować opiekę nad kobietą przez całe życie: od narodzin aż do śmierci. Integralną częścią kampanii jest konkurs na „Położną na medal”. Cieszymy się, że to właśnie dzięki Akademii Malucha Alantan możemy co roku nagrodzić położne, które wykazały się empatią, zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do rodzącej. - powiedziała Iwona Barańska pomysłodawczyni i organizatorka kampanii Położna na medal.

 

Ambasadorki kampanii Położna na medal

W czasie piątej edycji kampanii społeczno-edukacyjnej i konkursu Położna na medal, laureatki czwartej edycji kampanii, położne Monika Wójcik, Elżbieta Wójtowicz, Marzena Langner – Pawliczek zostaną ambasadorkami i przez cały rok będą dzielić się swoją wiedzą i poradami na temat opieki okołoporodowej.

 

Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.

 

Położna na medal to realizowana od 2014 roku kampania społeczno-edukacyjna zwracająca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Istotną kwestią kampanii jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

 

 

 

  

 

 

 

2018-04-05