Jeśli na co dzień borykasz się z uciążliwym bólem pleców, powodem może okazać się źle dobrany biustonosz. Prawidłowo dobrana bielizna jest bowiem kluczem do zdrowia i piękna kobiety!

Czy ten biustonosz jest aż tak ważny?
Biustonosz służy do podtrzymania całego biustu a zarazem do odciążenia mięśni i wiązadeł okolicy górnego tułowia i barków. Zbyt luźne dobranie obwodu biustonosza zwłaszcza w przypadku dużych piersi, będzie powodowało przeniesienie całego ciężaru piersi na ramiączka, które z kolei będą uciskać na ramiona.
Taki nacisk w tej okolicy na nerwy oraz naczynia krwionośne może spowodować ból a także wpływać na nieprawidłową posturę ciała kobiety. Zbyt ciasny obwód biustonosza nie wygląda estetycznie a co najważniejsze również uciska, powodując zaczerwienienia, otarcia czy nawet rany.
Jak w tym wypadku może wyglądać sylwetka kobiety z nieprawidłową postawą ciała?
Najczęściej u takich pacjentek zgłaszających się do fizjoterapeuty czy też lekarza na pierwszy rzut oka widać głowę oraz barki wysunięte do przodu i zaokrągloną górną część pleców. Nieraz taką właśnie postawę ciała nazywa się wdowim garbem lub też już bardziej specjalistycznie zespołem skrzyżowania górnego. To właśnie piersi jako największe gruczoły skórne w ciele człowieka, są siłą ciągnącą i powiększającą ,,garb”
Jak wybrać biustonosz?
Charakterystyka prawidłowo dobranego stanika:
· Daje podtrzymanie dla biustu
· Niweluje efekty siły grawitacji
· Obwód przylega ściśle do ciała kobiety
· Fiszbiny otaczają całą pierś, stykają się z ciałem w okolicy pach i na mostku
· Miseczki mieszczą całą pierś, nie wrzynają się w nią, ani też nie odstają od piersi
· Ramiączka leżą płasko na ramionach, nie odstają, ani nie zaginają się
· Wygodny
Najprostszym sposobem na dobranie biustonosza jest wizyta u specjalisty - brafitterki.
Co ma wspólnego złe dobranie biustonosza z interakcjami w społeczeństwie?
To pytanie wydaje się dziwne a zarazem trudne. Jak już wspomniano wyżej, nieprzemyślany i niewymierzony zakup stanika powoduje wizualnie skuloną posturę. Przygarbiona postawa ciała w kontakcie z drugim człowiekiem może mylnie ujawniać charakter tej osoby. Taka budowa sylwetki przypuszczalnie oznacza zamknięcie się w sobie, brak pewności siebie I niechęć nawiązania kontaktu z drugim człowiekiem.
Jak sobie pomóc w bólach pleców?
Po pierwsze, biustonosz. Po drugie - wizyta u fizjoterapeuty, który fachowo podejdzie do tematu. Zdiagnozuje, zaproponuje terapię, pokaże jakie ćwiczenia można wykonywać w domu, aby pozbyć się niechcianej wady postawy ciała, bólu czy też jak im zapobiegać. Dodatkowo, siedzący tryb życia i ciągły stres sprzyja kumulacji napięcia na szyi, ramionach i karku powodując jeszcze większy ból.
Podsumowując: im większy biust, tym większe obciążenie dla naszych mięśni, powięzi, nerwów, torebek stawowych, naczyń krwionośnych. Za sprawą odpowiedniego dobrania biustonosza czujemy się komfortowo, a nade wszystko zdrowo.
2019-06-09