Na spacerze przegoń komary!

Podczas wyjść z dziećmi późną wiosną i latem narażone jesteśmy na towarzystwo nieproszonych gości. Komary i meszki mogą pokąsać każdego w poszukiwaniu apetycznego pokarmu, jakim dla nich jest ciepła, ludzka krew. Lepiej więc nie lekceważyć zagrożenia tymi owadami! Podpowiadamy, jak łatwo przegonić insekty.

 

Komary w Polsce nie przenoszą obecnie niebezpiecznych dla zdrowia schorzeń, ale liczne ukąszenia mogą wywoływać na skórze rozległe, swędzące i bolesne opuchlizny. Szczególnie dzieci mogą nabawić się zakażenia ran powstałych po rozdrapaniu przez nie miejsc świeżych ukąszeń.

 

Według profesora entomologii medycznej, Jonathana Day, komary szukają ofiar podążając za dwutlenkiem węgla z naszego oddechu. Niestety, dzieci – jak też kobiety w ciąży - wydychają większe ilości powietrza i dwutlenku węgla, przez co stają się bardziej narażone na nieprzyjemny atak owadów.

 

Komary wyczuwają też zapach kwasu mlekowego, oktanolu i acetonu, które mogą wchodzić w skład potu człowieka. Insekty wkłuwają się w miejsce, które będzie dla nich najbardziej odpowiednie ze względu na temperaturę ciała oraz na zapach wydzielany przez skórę. Komarzyca w nakłutą ranę wpuszcza odrobinę swojej śliny. To substancja zapobiegająca szybkiemu krzepnięciu krwi, może też na skórę człowieka działać alergizująco, a nawet prowadzi czasami do wystąpienia niegroźnych stanów zapalnych.

 

Warto więc zaopatrzyć się na spacery i wyjazdy w środki odstraszające owady. Sezon na komary nie powinien się jednak kojarzyć ze spryskiwaniem skóry toksycznymi, drażniącymi ją płynami. Ze względu na komfort naszych najmłodszych pociech, warto w czasie aktywnego wypoczynku na łonie przyrody wykorzystać produkty odstraszające uciążliwe owady. 

 

Taka będzie seria produktów MOSBITO odstraszających komary i meszki. W MOSBITO znajdziesz aktywnie działający geraniol. Jego zapach jest przyjemny dla ludzi, a jednak skutecznie odstrasza komary i meszki.

 

 

Dlaczego Mosbito jest odpowiednie dla dzieci? Bo nie zawiera DEET -  substancji, która jest popularnym składnikiem wielu innych preparatów chroniących nas przed owadami. Niestety, DEET ma właściwości drażniące dla skóry i powinien zostać z niej usunięty po kilku godzinach. Co więcej – preparaty z DEET mogą blokować działanie enzymu związanego z przewodzeniem impulsów nerwowych człowieka.

 

Zaletą plastrów oraz opaski MOSBITO jest to, że zapach odstraszający komary uwalnia się powoli, a ochrona przeciwkomarowa jest skuteczna przez kilka dobrych godzin. Plastry i opaski z łatwością można przykleić lub przyczepić do dziecinnego wózka. Maleństwo na spacerze zostanie wtedy otoczone gamą zapachów, które skutecznie i daleko przegonią okoliczne komary. 

 

Pocieszający jest fakt, że żywot kąsającej ludzi komarzycy trwa zaledwie od 6 do 8 tygodni. Dlatego pewnie już pod koniec lata zapomnimy o zagrożeniu ze strony tych latających nad głowami owadzich głodomorów.

 

Pełną gamę produktów MOSBITO odstraszających komary znajdziesz na stronie Mosbito.pl.

 

2019-05-13